Teams & Schedules

golflacrossbaseballtrack rundiscus


Team Schedules & Coach Contact

For sports schedules tap the schedule link then scroll down. Tap a coach's name for their email address.  Tap Sport for link to web page (if available).

Fall Sports

CHEER 
Cheer Schedule 
Head Coach:  Leya Carstensen 

CROSS COUNTRY
Boys Cross Country 
Boys Varsity Cross Country Schedule
Head Coach:  Clay Woll 

Girls Cross Country 
Girls Varsity Cross Country Schedule
Head Coach: Anthony Kandt


EQUESTRIAN
Head Coach: Brittany Mathes
 

FOOTBALL
Varsity Football  
Varsity Football Schedule
Head Coach: Aaron Metz

JV Football 
JV Football Schedule

Head Coach:  Terry VanDoren

Freshman Football 
Freshman Football Schedule
Head Coach: Doug Sams
 


GOLF (Girls)
Girls Varsity Golf 
Girls Varsity Golf Schedule
Head Coach: Jeff Hughey 

Girls JV Golf 
Girls JV Golf Schedule
Head Coach: 
 

POMPON
Varsity Pompon Schedule
Asst Coach: Allyson Hawkins 
Head Coach: Theresa Masson 


RUGBY
Boys Rugby
Head Coach: Dave Dilworth

Girls Rugby 
Head Coach: Jeff Coppes


SOCCER (Boys)
Boys Varsity Soccer 
Boys Varsity Soccer Schedule 
Head Coach: Arnold Kromberg

Boys JV Soccer 
Boys JV Soccer Schedule
Head Coach: 
 

SWIM & DIVE (Girls)
Girls Varsity Swim and Dive Schedule
Head Coach: Kristyn Textor
Diving Coach: Alex Geddis-McRirie 


TENNIS (Boys)
Boys Varsity Tennis 
Boys Varsity Tennis Schedule
Head Coach:  Jim Gagalis 

Boys JV Tennis
Boys JV Tennis Schedule
Head Coach: Lindsay Silver
 

VOLLEYBALL
Varsity Volleyball 
Varsity Volleyball Schedule
Head Coach: Jayne Williams 

JV Volleyball 
JV Volleyball Schedule
Head Coach: Kristina Fowler 

Freshman Volleyball 
Freshman Volleyball Schedule
Head Coach: Elaina Rocco-Hoxie 



Winter Sports

BASKETBALL
Boys Varsity Basketball
Boys Varsity Basketball Schedule
Nick Simon 

Boys JV Basketball
Boys JV Basketball Schedule
Dennis Bailey 

Girls JV Basketball
Girls JV Basketball Schedule
Steve Barlow 

Boys Freshman Basketball

Girls Basketball Freshman 
Girls Freshman Basketball Schedule
Tyler Szczpanski
 

BOARDER X 
Garret Cockerham 

BOWLING
Varsity Bowling Schedule
Gary Brown

JV Bowling
JV Bowling Schedule
Gary Brown


CHEER
Cheer Schedule 
Leya Carstensen
 

FIGURE SKATING
David Mitter (Manager)


GYMNASTICS
Varsity Gymnastics Schedule
Nancy Gregory

 

HOCKEY
Varsity Hockey Schedule
Eric Hirzel /Mike Mantua

POMPON
Allyson Hawkins (Asst Coach)
Theresa Masson
 (Head Coach)

SKIING
Varsity Ski Schedule
John Wilson

SWIM & DIVE (Boys)
Boys Varsity Swim and Dive Schedule
Zachary Kasprzak (Swim) 
Terri Burton
 (Dive)
 

WRESTLING
Varsity Wrestling
Varsity Wrestling Schedule
Quinn Guernsey 

JV Wrestling 
JV Wrestling Schedule
Kyle McDonald 
 


Spring Sports

Freshman Baseball
Freshman Baseball Schedule
Andrew Nicholas
 

Varsity B Softball
Varsity B Softball Schedule
Shelby Melvin 

 

TENNIS (Girls)
Girls Varsity Tennis 
Girls Varsity Tennis Schedule
Lindsay Silver 

Girls JV Tennis
Girls JV Tennis Schedule
Jim Gagalis


TRACK
Varsity Track Schedule
Anthony Kandt (Coach)
Mark Coughanour (Coach)
Lonnie Marshall (Assistant) 
Kristyn Buck
(Assistant)


Website by SchoolMessenger Presence. © 2017 West Corporation. All rights reserved.